جزئیات خبر


اقدامات شرکت یاراطب ثامن در راستای اقتصاد مقاومتی تشریح شد

اقدامات شرکت یاراطب ثامن در راستای اقتصاد مقاومتی تشریح شد
1396/10/8

مدیرعامل شرکت یاراطب ثامن، اقدامات سال جاری این شرکت در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد.
علیرضا شه‌پرست در گفت و گو با آستان نیوز با اشاره به محور قرار دادن رشد بهره‌وری در اقتصاد، بیان کرد: این شرکت از طریق توسعه مراکز توزیع در سطح کشور و کامل کردن پوشش سراسری در تمامی استان‌ها، امکان توسعه بازار تولیدکنندگان دارویی را فراهم کرده که این امر نقش موثری در رشد و بالا بردن توان تولید آن‌ها داشته است.
وی ادامه داد: شرکت یاراطب همچنین به منظور سهم‌بری عادلانه عوامل در زنجیره‌ تولید تا مصرف، فعالیت‌هایی همچون بهینه‌سازی شرایط نگهداری داروها در انبار، توسعه مسیرهای توزیع تا مصرف‌کننده نهایی و تهیه آیین‌نامه آموزش کارکنان در چهارچوب تعیین شده سازمان غذا و دارو را انجام داده است.
شه‌پرست، تامین داروهای راهبردی و توزیع مناسب و به موقع آن‌ها توسط این شرکت در سطح کشور را اقدامی برای تأمین امنیت غذا و درمان دانست.
وی ادامه داد: شرکت یاراطب همچنین تهیه و مصرف کالاهای داخلی و ممنوعیت خرید کالای خارجی دارای مشابه داخلی با هدف ترویج مصرف این دست از محصولات را در اولویت کاری خود قرار داده است.
شه‌پرست با اشاره به لزوم شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن، گفت: بر این اساس، فعالیت‌هایی مانند تقویت واحد حسابرسی داخلی و تغییر فرایند صدور اسناد مالی انجام شده است، به نحوی که تمامی اسناد مالی شرکت قبل از اقدام توسط حسابرسی داخلی بررسی و کنترل می‌شود.
وی ادامه داد: تبیین فرهنگ اقتصاد مقاومتی در ابعاد مختلف از طریق جایگاه‌بخشی آن به عنوان ارزش‌های اصلی سازمانی شرکت و تاکید در راستای پیاده‌سازی، بخشی دیگر از اقدامات در حوزه اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.
مدیرعامل شرکت یاراطب ثامن درباره اقدامات انجام شده به منظور افزایش پوشش استاندارد برای تمامی محصولات داخلی، گفت: بررسی و اصلاح تمامی فرایندهای شرکت در چهارچوب استانداردهای سازمان غذا و دارو و نیز بازبینی و اصلاح 28 استاندارد SOP)) مرتبط با پخش دارویی، از جمله این موارد است.

 

نظر شما